DOMOWE KOSMETYKI

Kilka przepisów na kosmetyki, które możecie samodzielnie wykonać w domu :D
Zachęcam do zabawy w alchemika ;) Przyjemnie jest zrobić coś samodzielnie, co przy okazji będzie można wykorzystać do celów pielęgnacyjnych. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad tym, co siedzi w Twoim kosmetyku, to jesteś we właściwym miejscu :)



Zanim zabierzesz się do pracy zobacz koniecznie:

Film o dezynfekcji narzędzi i pojemników.

Sposób na określanie terminu ważności domowych kosmetyków.

Skąd można wytrzasnąć składniki?

Jakie produkty polecam na start?

Wśród moich przepisów znalazły się już:

- Jogurtowa maseczka do włosów
- Maseczka przeciw wypryskom
- Wspaniałe serum nawilżające
- Ryżowa pasta myjąca do twarzy
- Jabłkowe serum z witaminą C
- Szmaciana maseczka nawilżająca
- Krem pod oczy
- Tonik aloes i róża :)
- Dwufazowa odżywka do włosów
- Odżywka do rzęs i brwi
- Barwiony żel do brwi
- Cynamonowy scrub cukrowy
- Pomadka do ust
- Balsam do ciała w kostce
- Plasterki oczyszczające na nos i brodę
- Rozświetlacz w kremie
- Dwufazowy płyn do demakijażu oczu
- Peeling do ust
- Masełko do paznokci
- Krem do ciała
- Balsam do ust
- Serum do włosów na zniszczone końcówki
- Matujący tonik z glinką
- Róż w kremie
- Baza pod cienie
- Matujący krem do twarzy z glinką
- Kawowy peeling do ciała

... jeszcze kilka stoi w kolejce "Do nagrania" ;)
Pozdrawiam!
P.

123 komentarze:

  1. Uwielbiam Cibie za te domowe kosmetyki. Jesteś moim najmilszym odkryciem roku 2012 - chociaż dopiero się zaczął;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy23:17

    Witaj! uważam, że masz świetne filmiki - zwłaszcza te z domowymi kosmetykami, brakuje mi jednak jakiegoś preparatu pod oczy, zwłaszcza dla dojrzalszych cer. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja od zawsze powtarzam, że przepisy, którymi się z Wami dzielę to przepisy na MOJE kosmetyki, które na sobie sprawdzam i są odpowiednie do moich potrzeb. Moja cera nie jest jeszcze "dojrzalsza" ;), więc nie mogę sumiennie opracować i sprawdzić preparatu pod oczy, który będzie skuteczny.
      Od pewnego czasu stosuję domowe serum silnie nawilżające na noc. Zasadniczo to mix różnych olejów i witamin, więc będziesz mogła spokojnie (i bezpiecznie) stosować je, jako coś pod oczy. Postaram się jakoś ogarnąć i wkrótce opublikować o nim film :)
      Pozdrawiam!
      P.

      Usuń
    2. Anonimowy09:29

      Jaki miły prezent w niedzielny poranek - dziękuję! Właśnie w tygodniu testowałam Vit.E z masłem shea i Vit.E z jojba - obie wersje się sprawdziły (robiłam jednorazową porcję na twarz), a teraz na pewno przygotuję sobie cały słoiczek wg przepisu. Dziękuję za wszystkie uwagi i czekam na więcej mazidełek! ;) Pozdrawiam, Beata

      Usuń
  3. Dzięki za te przepisy , dzięki tb będę robiła domowe kosmetyki, i może sama coś wymyśle :)
    Jeśli chcesz to poinformuje cie co wymyśliłam i czy mi się udało zrobić kosmetyki :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Anonimowy23:37

    Twoja blog jak i również Twoje filmiki są niesamowite! Szukałam czegoś takiego bardzo długo :) Jednak mam jeden problem :( Zazwyczaj w Twoich przepisach znajdują się składniki których nie ma w "tradycyjnej" kuchni czy łazience :( Zawsze mam niesamowitą ochotę aby stworzyć coś samodzielnie z Twoich rad ale niestety nie mam takiej możliwości :(

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  6. Anonimowy14:07

    cześć mam 11 lat i uwielbiam twoje filmy czy mogłabyś nakręcić i wypróbować jak sie robi domowy cień do powiek???? czekam na odpowiedź twoja fanka patrycja

    OdpowiedzUsuń
  7. Anonimowy23:56

    Hej, Mogłabyś zrobić filmik o tym, jak zrobić domowe mydło? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu masz sprawdzony przepis na mydło http://greckieskarby.blogspot.gr/search/label/oliwkowe%20myde%C5%82ka

      Usuń
  8. Anonimowy09:51

    a co sie stalo z przepisem na balsam do ciala? znalazlam filmik na spryciarze ale przepisu tu nie widze:(

    OdpowiedzUsuń
  9. Anonimowy00:32

    Super pomysły napewno wypróbuję niejeden. Wprost uwielbiam domowej roboty kosmetyki a najbardziej peeling kawowy tyle że w mojej wersji używam kawy zaparzonej(dla efektu antycellulitowego kofeiny) oraz wzbogacam go solidną porcją mielonego cynamonu (dla efektu rozgrzewającego)+ oczywiście olejek jaki tylko wyobraźnia mi podsunie.
    Pytanie na koniec czy próbowałaś może peelingu z popiołu wulkanicznego -ale do ciała? ponoć działa cuda ale nie bardzo wiem z czym go połączyć dla dodatkowego efektu wyszczuplającego, jakieś pomysły może? :) Pozdrawiam Kasia

    OdpowiedzUsuń
  10. Anonimowy07:34

    jestes aniołem.koniec z wydawaniem kasy na super kosm.super firm.kolejny balsam i szczypie,piecze.nawet juz w te apteczne dermo kosm.nie wierze.teraz lece na dom.roboty oliwce z ol.z pestek winog ol.eter i wit.e w kroplach.raz na m-ąc kupuje gazetke PRZEPIS NA ZDROWIE 1,10 a jest ciekawie.a teraz Ty spadlas mi z nieba.super.pzdr gaga

    OdpowiedzUsuń
  11. Kochana Czarszko i inne łobuzy: Domowe mydło:
    20 g sody kaustycznej- UWAGA ŻRE(do kupienia w chemicznym z farbami i lakierami-500g max 15zł), 60g wody destylowanej,150g tłuszczu-na początek polecam wersję testową z samą oliwą z oliwek, później lekturę wujka Google o właściwościach oleju w mydle ja testowałam mydełko z bloga (którego nazwy nie pamiętam)o składzie 30% olej kokosowy(twardość i pienistość), 5% olej rycynowy(pienistość i nawilżenie), 15% olej rzepakowy i 50% oliwa.
    Niezbędnik: termometr kuchenny, waga, papierki lakmusowe(Allegro ok 10 zł),2 zbędne(będą już tylko do mydła)słoiki 1l i 0,5l, drewniana zbędna łyżka, rękawiczki gumowe i jednorazowy woreczek.
    Do dzieła: odmierzamy wodę do mniejszego słoika, sodę(w rękawiczkach) do woreczka,a oleje do większego słoika. Sodę delikatnie wsypujemy do wody(osiągnie temp. 70'C nie oparzcie się)i odstawiamy do wystudzenia,tłuszcze podgrzewamy(w kąpieli wodnej lub metodą Czarszki w mikrofali)do 50'C mieszamy żeby się rozpuściły. Kiedy ług schłodzi się do temp. 50'C wlewamy go do oleju i mieszamy aż zgęstnieje 20-40min(możemy teraz dodać olejek eteryczny),przelewamy do czystych kubeczków po jogurtach lub dużego plastikowego pojemnika spożywczego, przykrywamy folią spożywczą i odstawiamy na 48h.Po tym czasie możemy je przetopić(i dodać pestek do peelingu czy glinek lub przelać do foremek jeśli je między czasie kupimy;)) lub pokroić(jeśli było w dużej formie). Ciepłe odstawiamy ponownie na 48h, a tylko krojone od razu zawijamy w czystą ściereczkę i chowamy przed wzrokiem w chłodnym miejscu na 4-6 tygodni(gdyż nadal jest żrące i nie wolno się nim jeszcze myć!). Nasze mydełko potrzebuje tyle czasu na ustabilizowanie chemiczne(dojrzewa jak wino:)), odparowanie wody i stwardnienie. Po teście cierpliwości sprawdzamy papierkiem lakmusowym pH 5-8 jest ok.Et voila możemy się myć. dużo piany:) Martyniasta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To chyba żart, jak można być tak nieodpowiedzialnym by ludziom wmawiać takie bzdury?!!! 150g tłuszczu – czyli jakiego? Każdy ma inną liczbę zmydlania. Należy podać jakiego tłuszczu. Pani sugeruje, że można sobie zmieniać według upodobań, a ilość wodorotlenku pozostaje identyczna. To może prowadzić do otrzymania żrącego mydłą!!!
      Mydło po odleżakowaniu ma pH pomiędzy 5 a 8. Nawet dziecko z gimnazjum wie, że to bzdura. Ale do dzieła, za otrzymanie mydła o pH 5 zdecydowanie będzie Nobel, bo to jeszcze nikomu nie udało się.

      Usuń
  12. Anonimowy20:37

    Bardzo lubię twojego blooga i kanał na youtube.
    P.S - zapraszam na moje bloogi: julosiasamosia.crazylife.pl
    kosmetykinatural.bloog.pl

    OdpowiedzUsuń
  13. Anonimowy18:08

    Szukając przepisu na domowy płyn do demakijażu natrafiłam na Twój filmik. Coś czuję, że będę regularnie Cię odwiedzać. Dziś robiłam babeczki musujące do kąpieli. Aż sie nie mogę doczekać aż wypróbuje.
    Mam pytanie odnoście tego płynu do demakijażu. Czy wodę aloesową/oczarową mogłabym zastąpić wodą brzozową?
    Pozdrawiam Sabina

    OdpowiedzUsuń
  14. Zawsze uwielbiałam robić takie rzeczy samodzielnie. Od pewnego czasu bardzo zależy mi na tym, żeby jak najwięcej (zwłaszcza kosmetyków) używać naturalnych, a jeżeli mogę je sama zrobić, to w ogóle świetnie! Dlatego chcę ci bardzo, bardzo podziękować za te receptury i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej ;). Gorąco pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  15. te domowe kosmetyki wydaja sie byc super :) muszę spróbowac :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Anonimowy15:20

    Cześć! Zainspirowana Twoimi wyrobami postanowiłam zrobić coś swojego. Padło na krem pod oczy. Jest dość tłusty więc myślę, że mógłby się nadawać na zimową porę. Jednak nie jestem pewna czy na sto procent jest odpowiedni i bezpieczny. Skład to: olej kokosowy, euceryna, tłusty krem kozie mleko z Ziaji, witaminy A i E, olej rycynowy, olej arganowy i gliceryna. Najpierw zrobiłam coś w stylu bazy: olej kokosowy + euceryna + krem (zastanawiałam się też nad dodaniem wazeliny). Później wszystkie płynne składniki i wymieszałam dokładnie. Wyszedł dość lejący krem. Z pierwszych testów zauważyłam, że jest bardzo wydajny, odrobina na opuszku palca starczyła na całą powierzchnię pod okiem, dość szybko się wchłania, zostawia na skórze delikatny film, a skóra wydaje się gładsza i napięta. Jeśli znajdziesz chwilę to proszę o radę, czy na pewno wszystko dobrze zrobiłam i czy Twoim zdaniem, czy może z Twoich doświadczeń wiesz, czy tak połączone składniki nie zaszkodzą skórze pod oczami. Z góry dziękuję za odpowiedź. Serdecznie Pozdrawiam!! Asia :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Witaj! Mam problem z niektórymi filmami ponieważ wyświetla się komunikat i na blogu, i na youtube, że jest niedostępny... chciałam jedynie o tym poinformować,np: wideo o balsamie na usta , peelingu na usta... Być może przyczyną jest mój komputer ale inne wideo idą bez zarzutu więc to dość dziwne .Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Anonimowy19:40

    Obserwuję Pani kanał od jakiegoś czasu i bardzo zainteresowałam się robieniem własnych kosmetyków. Zanim jednak zacznę chcę zużyć te kosmetyki, które posiadam. Mam jednak pytanie, czy mogłaby Pani napisać na blogu, jak się zabrać za tworzenie własnych kosmetyków, jakie książki są przydatne, co z czym łączyć i jak wymyślać własne przepisy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
  19. Anonimowy22:51

    Od niedawna zaczęłam pracować w sklepie ze zdrową żywnością i sporo się uczę na temat witamin olejów itp. Stąd moje zainteresowanie również naturalnymi kosmetykami. Frajdą jest stworzyć coś swojego taki jakby unikat. Śledze Twoje filmiki, a sama zbieram wiedzę i opracowuję tak to nazywam recepturę kremu. Częściowo inspiruję się Tobą, ale ja mam cerę przesuszoną wręcz więc siłą rzeczy modyfikacja niezbędna. Tak czy inaczej fajnie się Ciebie ogląda.

    OdpowiedzUsuń
  20. Zastastanawiam się czy przez pomyłkę zmieniając albo błędnie albo celowo na przyklad eksperymentując można sobie zrobić krzywdę przez domowymi metodami robione kosmetyki. Normalnie wszystkie "sklepowe" kosmetyki mają certyfikaty i są dopuszczane do obrotu, żeby sobie ktoś krzywdy nie zrobił. Mam nadzieję, że te domowe są całkowicie bezpieczne. Mam rację?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie masz racji. W naturalnych kosmetykach, jak i we wszystkich innych - każdy składnik może Cię uczulić. Naturalne składniki są znacznie delikatniejsze, rzadziej uczulają, ale 100% pewności nie masz nigdy. Z resztą kosmetyki drogeryjne mają badania, a przecież i tak uczulają tysiące ludzi. Nie raz zrobiłam sobie krzywdę takim właśnie produktem dopuszczonym do obrotu :) W domowych przepisach - zawsze to podkreślam - dopóki stosujesz proste receptury i sięgasz po łagodne składniki, szansa na nieprzyjemności jest niezwykle niska. Jeśli natomiast nie stosujesz się do zasad i np. ekstrakty płynne używasz samodzielnie, choć wyraźnie zaznaczono, że ich stężenie w gotowym produkcie powinno wynosić max 5% to owszem, możesz zrobić sobie krzywdę i to poważną - silne podrażnienia, rumień, popękane naczynka, wysypki. Tak jak we wszystkim - należy zachować umiar, bo stosowanie większej ilości wcale nie znaczy, że coś skuteczniej zadziała. Jeśli stosujesz się do sugestii producenta, nie porywasz się od razu na silne kwasy, albo nie próbujesz łączyć składników kompletnie nie wiedząc co do czego pasuje - możesz być spokojna, bo szansa na kłopoty jest niewielka. Co do "całkowitego bezpieczeństwa" - raczej zła receptura może Cię przyprawić o nieprzyjemności niż np. samo masło czy olej :)

      Usuń
    2. Anonimowy23:37

      Czarszko, Ty też nie masz racji... naturalne kosmetyki mają jeszcze większy potencjał, aby uczulać.

      Usuń
    3. wera09:50

      no już nie przesadzaj anonimowy

      Usuń
    4. 10 lat robie wlasne kremy balsamy mydla pasty do zebow a nawet paste do prania w pralce automatycznej. I nie dosc ze nic mnie ani mojej rodziny czy kuzynek nie uczulilo to wrecz pomaga synowi na azs mnie na mlody wyglad kuzynkom moim tez ponaga mlodo wygladac. Za to wspaniale i drogie kremy ze sklepu naladowane pochodnymi ropy naftowej nie robily nic. A synowi na azs szkodzily...niestety ja i moja rodzina omijamy juz wlasnie 10 lat sklepy z kosmetykami. Uzywam tylko w minimalnej ilosci kolorowki. Trzeba wiedziec na co jest sie uczulobym i tego w domowych kosmetykach nie stosowac. Niestety w kosmetykach kupnych mozna nie wymieniac skladnikow ktorych jest ilosc chyba ponizej 1%. A to do alergii wystarczy. A dla osib msjacych cere sklonna do zapychania wlasne kremy pozbawione komwdogennych skladnikow moga zdzialac cuda. Ale uzywajac roznych olei i innych polproduktow koniecznie trzeba czytac na kartach charakterystyk dopuszczalne stezenia. Nawet olej nie kazdy mozna dac solo na twarz ( np olej z pestek granatu tylko do 5%) wiec robiac wlasny kosmetyk trzeba liznąc ciut wiedzy. I znac swoja skore.
      Ps karty charakterystyk sa na stronach porzadnych sklepow z polproduktami kosmetycznymi.

      Usuń
  21. Anonimowy00:06

    Dlaczego film o dezynfekcji nie działa? Czy mogłaby Pani opisać to na blogu? Z góry dziękuję:-)

    OdpowiedzUsuń
  22. Anonimowy00:58

    Witam Czarszka ,
    od niedawna zaczełam robić twoje kosmetyki mam problem , ponieważ nie mogę odtworzyć filmu jak określić termin ważności .
    Czy mogłabyś napisać na blogu ??????
    Z góry dziękuje :)

    OdpowiedzUsuń
  23. Świetny wpis, bardzo przydatna wiedza.

    OdpowiedzUsuń
  24. Witaj, zrobiłam krem według Twojej receptury, wyszedł mi bardzo dobry, za drugim razem robiłam tak samo tylko dodałam zamiast rumianku herbatę z hibiskusa, niestety krem podchodził mi wodą. Jak myślisz gdzie tkwi błąd? Jak przechowujesz swoje półprodukty? Czy powinno się je przechowywać w lodówce ? Ja masełko shea trzymam w lodówce. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  25. Anonimowy15:46

    Właśnie zaczynam przygodę z kosmetykami robionymi w domu i bardzo cieszę się że odnalazłam Twoje recepturki-bardzo mi pomogły.Wielkie dzięki.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  26. Domowe kosmetyki są bardzo fajną sprawą ale raczej na mniej skomplikowane zabiegi. Ja jednak pozostanę zwolenniczką kupnych kosmetyków

    OdpowiedzUsuń
  27. Ja mimo iż jestem zwolenniczką kupnych kosmetyków ze względu na brak czasu to na zrobienie własnej odżywki do rzęs się skuszę:)

    OdpowiedzUsuń
  28. Troszkę wysiłku trzeba włożyć w przygotowanie domowych kosmetyków, ale uwierzcie satysfakcja uzyskana, jeśli wyjdą tak jak powinny jest ogromna:)

    OdpowiedzUsuń
  29. Anonimowy19:05

    Super przepisy :) :) :) Wiele z nich przetestowałam i efekty są zdumiewające. Czytałam ostatnio o super właściwościach Hydrolatu Oczarowego dla skóry. Czy masz może jakiś godny polecenia przepis np: na tonik ???

    OdpowiedzUsuń
  30. Anonimowy22:38

    Hejka!!! Mam pytanie, czy do tworzenia kosmetyków używasz rafinowanych czy rafinowanych olejów?

    OdpowiedzUsuń
  31. Anonimowy20:56

    A co poradzic na łuszczyce paznokci?
    U mnie dramat...pomocy!!!

    OdpowiedzUsuń
  32. Anonimowy16:06

    hej :) jestem Twoim nowym widzem na you tube, ale dosłownie przepadłam :-) do tej pory kupowałam naturalne kosmetyki z Biochemii urody ale chciałabym zacząć robić twoje przepisy w domu. Doradź mi proszę, jaką wagę wybrać do odmierzania produktu i jakieś pipetki :) Albo gdzie mogę znaleźć aby zakupić. Serdecznie pozdrawiam :)
    ania

    OdpowiedzUsuń
  33. Co się stało z filmikiem o produktach polecanych na start? Będzie go można jeszcze go kiedyś obejrzeć czy nie zostanie ponownie udostępniony? :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nagrywam nowy, troszkę lepszy :D Będzie na kanale już niedługo :)

      Usuń
    2. czy będzie też o dacie ważności? bo też usunięty :/

      Usuń
  34. Uwielbiam takie domowe kosmetyki :)
    Świetny post, zapraszam również do mnie po cuda jakie można wyczarować z oleju kokosowego.

    OdpowiedzUsuń
  35. Zwłaszcza peeling kawowy działa świetnie. Od dawna już czegoś takiego używam i jestem mega zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
  36. Anonimowy20:47

    Myślę ze mogłabyś być miesza dla fanów. Odbieram Cie jako osobę która myśli że już wszystko wie i może każdego ostro skrytykowac. Jak wiadomo bez fanów nie ma po co nagrywać więc radzę więcej empatii.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cóż jeśli mnie tak odbierasz, to ja już raczej nic nie mogę na to poradzić :) ale dziękuję za sugestię :) Pozdrawiam!

      Usuń
  37. Polecam maseczkę z dyni, zwłaszcza, że teraz na nią sezon :)
    Ja robiłam wg przepisu ze strony http://www.modoweinspiracje.pl/2016/09/02/domowe-maseczki-twarz-poznaj-sposoby-piekna-cere/, ale też można zawsze pokombinować. Ostatnio coraz częściej stwierdzam, że zamiast wydawać kasę w drogerii, wykorzystam po prostu to, co mam w domu. Wychodzi taniej i zdrowiej :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Anonimowy18:24

    Czarszko, czy znasz coś fajnego naturalnego do demakijażu? Mam skórę dość problemową, z bliznami po trądziku i jak tylko użyję zwykłego toniku, czuję, że mam jeszcze więcej wyprysków na drugi dzień. Staram się nie nakładać dużo tapety, ale zmywać i tak się muszę. proszę o radę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowy16:57

      bo tonik wysusza trądzik, ale jak mas ztaki hormonalny jak ja to nic nie da, bo to siedzi w środku. Trzeba mocno nawilżyć twarz, ja się zmywam żelem micelarnym najlepiej jakimś z deromokosemtyków bo są łagodne, może być oeparol i spróbuj to zobaczysz ci trochę pomoże taki demakijaż :)

      Usuń
  39. Oj domowe najlepsze, ale trzeba się nauczyć je robić odpowiednio do swojej cery, bo każda z nas jest inna :)

    OdpowiedzUsuń
  40. super:) sama uwielbiam DIY:)

    OdpowiedzUsuń
  41. super:) sama uwielbiam DIY:)

    OdpowiedzUsuń
  42. Anonimowy13:17

    Cześć, ciekawy kanał. Od czasu do czasu robię sobie naturalne kosmetyki. Czy znajdę u Ciebie w przepisach lekki krem pod makijaż na gotowej bazie kremowej do cery z rumieniem i trądzikiem różowatym?

    OdpowiedzUsuń
  43. super post! jak lubię, dzięki za pomoc. Na pewno z czegoś jeszcze skorzystam;) uwielbiam DIY pozdrawiam ciepło

    ---------------------------------------------------------------------------------
    https://panimargareta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  44. Witam serdecznie
    Nie wiem czy dobrze pisze ale spróbuje.
    Mam cerę naczyniowa sucha z początkami trądziku rozowatego i silnym rumieniemn, czytalam opisy kosmetyków dzialanieb i ogladalam pani filmiki na YouTube .Bardzo przydatne zresztą.
    Kupilam na Calaya serum jabkowe i olej z winogron i żel hialuronowy oraz hydrolat oczarowy ,wszystko jamy do mojej cery tylko ze choć mnie uczyła nie wiem czy nie to serum pi nałożeniu ronie się czerwona jak burak na policzkach brodzie i czole .tak się cieszylam a tu klips .CY mogłaby mi pani doradzic jakieś serum zastępcze lub olej i czy żel hialuronowy 3%jest odpowiedni . Bardzo dziękuje za szybka odpowiedź .Monika

    OdpowiedzUsuń
  45. Hej :) mam pytanie odnosnie serum pod oczy ktory sklada sie z oleju arganowego, oleju z pestek winogron i zeli h 1%. Czy moge go wykonac z oleju z awokadu, oleju jojoba i zelu h 1%?
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  46. Ewentualnie olej z czarnej porzeczki? czytalam ze tez mozna go stosowac do kosketykow anti age

    OdpowiedzUsuń
  47. Czy masz jakis pomysl na bloto z morza martwego? :)

    OdpowiedzUsuń
  48. Aria13:49

    świetne te domowe kosmetyki. peeling kawowy- mój faworyt :) a do rąk coś polecasz?? mnie póki co mega fajnie do suchej skóry sprawdza się bentona krem kokos i masło shea. przyjemnie i na długo odżywia i nawilża skórę.

    OdpowiedzUsuń
  49. Uwielbiam Twoje przepisy, są super :)
    Zapraszam również do siebie: http://ideologiaurody.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  50. Witaj zakupilem rozne skladniki chcialem zrobic krem dla mamy z mocznikiem do stop I do twarzy ale nie wiem za bardzo jak czy moglabys cos podpowiedziec mam:alkohol cetylostearylowy,glyceryl stearate citrate,kwas mlekowy I migdalowy,kwas laktobionowy,konserwant naturalny,olej arganowy,skwalan,maslo macadamia,kolagen z elastyna,mocznik,wit e,wit d-panthenol,caprilic/capric triglyceride,decyl glucozide, maslo shea I kakaowe,wosk pszczelim dziekuje

    OdpowiedzUsuń
  51. świetny blog <3
    zapraszam do mnie: lifeinpictures.pl

    OdpowiedzUsuń
  52. Super porady! :) Ja z kolei poszukuję czegoś naturalnego i sprawdzonego do cery bardzo problematycznej... Polecicie jakiś sklep z kosmetykami gdzie mogę znaleźć coś na tego typu dolegliwości?

    OdpowiedzUsuń
  53. Czarszko dlaczego jest taka rozbieżność cenowa surowców kosmetycznych oczywiście nierafinowanych , eko itp ?

    OdpowiedzUsuń
  54. O proszę. Zawsze korciło mnie robienie takich domowych kosmetyków. Teraz mam to jasno rozpisane - dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  55. Anonimowy10:41

    Witam. Korzystam z Pani przepisów, są super a mogłabym prosić o przepis na naturalne przyciemnianie włosów z wskazaniem do siwych gdyż nie chcę stosować farb dostępnych na rynku. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  56. O brzmi to bardzo ciekawie! Dobrze, że ktoś tworzy takie posty - dla wielu osób taka wiedza z pewnością może okazać się przydatna. Pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń
  57. Z pewnością domowe kosmetyki są przede wszystkim tańsze niż drogeryjne, a zapewne równe skuteczne...

    OdpowiedzUsuń
  58. Bardzo ciekawy blog, naturalne kosmetyki, również te wytwarzane samodzielnie to rosnący wciąż rynek. Z chęcią spróbuje tego przepisu :)

    Pozdrawiam,

    Anna

    OdpowiedzUsuń
  59. Nie słyszałam jeszcze nigdy o czymś podobnym. Bardzo chciałabym wytestować działanie. Uwielbiam naturalne kosmetyki.

    OdpowiedzUsuń
  60. super! na pewno wypróbuję

    OdpowiedzUsuń
  61. Dużo ciekawych przepisów. Na pewno coś wypróbuje :)

    OdpowiedzUsuń
  62. Świetny blok jak i kanał na youtube.
    P.S - zapraszam również do naszej hurtowni
    Studio Kosmetyczne Effect
    https://studio-effect.pl/
    studio-effect.pl/

    OdpowiedzUsuń
  63. Moim zdaniem ten wątek jest bardzo interesujący i na pewno zainteresuje bardzo dużo osób.Tak ja uważam.

    OdpowiedzUsuń
  64. Justyna16:07

    Ja należę raczej do tych osób, które wolą kupić gotowy produkt. Teraz testuję kosmetyki wegańskie, które kupiłam w sklepie https://novakosmetyki.pl/pl/79-kosmetyki-dla-wegan-i-wegetarian i muszę przyznać, że jestem nimi pozytywnie zaskoczona.

    OdpowiedzUsuń
  65. Miałam możliwość przetestowania naturalnego, domowego "antyperspirantu" i jest to bardzo dobry kosmetyk. Nie stosuję go cały czas ale latem rządzi :)
    tutaj znalazłam ciekawy przepis na naturalny dezodorant

    OdpowiedzUsuń
  66. Na prawdę ktoś się napracował. ;) Sporo przydatnych przepisów i wskazówek. Gratulacje.

    OdpowiedzUsuń
  67. muszę spróbować robienia kosmetyków w domu :)

    OdpowiedzUsuń
  68. Kiedyś robiłam takie kosmetyki domowe i powiem szczerze, że byłam zachwycona ich działaniem

    OdpowiedzUsuń
  69. Super zbiór przepisów. Na pewno przetestuję kilka z nich!

    OdpowiedzUsuń
  70. zainspirował mnie ten wpis dobra robota!

    OdpowiedzUsuń
  71. Anonimowy00:39

    Bardzo lubię kosmetyki, które robię sama dzięki Tobie, ale czasem się zastanawiam czy ,każdy surowiec mogę połączyć z każdym? Czy może są jakieś składniki które po połączeniu wejdą w jakaś 'zla'reakcje chemiczne ? Albo choc zmniejsza dobre dzialanie innego surowca ?

    OdpowiedzUsuń
  72. Agata20:07

    Ja jakoś nie jestem przekonana do domowych kosmetyków. Wolę kupić kosmetyki z wyższej półki z dobrym składem. Dzisiaj na przykład trafiłam na kosmetyki na worki pod oczami - https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/Worki-pod-oczami-5-najlepszych-kosmetykow-ktore-pomoga-sie-ich-pozbyc Mam zamiar zamówić jeden z tych kremów i przetestować. Jestem pewna że w domu nie stworzylabym takiego kosmetyku.

    OdpowiedzUsuń
  73. super wpis, dobra motywacja <3

    OdpowiedzUsuń
  74. Świetne pomysły na domowe kosmetyki! Na pewno wypróbuję coś przygotować

    OdpowiedzUsuń
  75. Naszym zdaniem domowe kosmetyki to przyszłość branży. Coraz więcej ludzi się na nie decyduje ;)

    OdpowiedzUsuń
  76. syrenka22:50

    W sumie to sobie pomyślałam, że i ja mogłabym spróbować z naturalnymi kosmetykami. Takie https://alkemie.com/ na pewno będą dla mnie czymś wyjątkowym. Ogólnie chcę zadbać porządniej o moją skórę, to wiem, że takie produkty mi się przydadzą.

    OdpowiedzUsuń
  77. Anonimowy11:03

    A czy do gotowych kosmetyków z drogerii można dodawać półprodukty? Np. olej, czy żel aloesowy?

    OdpowiedzUsuń
  78. Kiedyś byłam wygodnicka... korzystałam tylko z gotowych kosmetyków, ale po lekturze między innymi Twojego bloga, zaczęłam przygotowywać kosmetyki na własną rękę i to było najlepsze co mogło spotkać moją cerę i włosy. Dzięki za super inspirację!

    OdpowiedzUsuń
  79. Witam. Chciałabym stworzyć krem dla swojej bardzo łatwo zapychającej się cery. Większość gotowych kremów posiada w składzie substancje zapychające. Przeszukałam chyba cały internet i nie znalazłam nic dla siebie. Ostatnia szansa to stworzyć coś samemu. Nie znam się na tym za dobrze, dlatego proszę was o pomoc. Myślałam nad połączeniem takich składników w następujących proporcjach:
    Potrójny kwas hialuronowy (jako baza) w ilości 40g lub 50g
    Hydromanil 2g
    Mleczko owsiane 3g
    Olej z pestek malin 5g
    Ekstrakt ze śluzu ślimaka 2g lub 5g
    Czy potrzebna jest jeszcze do tego woda destylowana? Czy to połączenie i w takich proporcjach będzie ok i nie zapcha porów? Chodzi mi głównie o dobre nawilżenie, regenerację bez zapychania.
    Dzięki z góry za pomoc.

    OdpowiedzUsuń
  80. Same ciekawy pomysły. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  81. Uwielbiam kosmetyki wegańskie. Uważam, że są one jednym z najlepszych wyborów.

    OdpowiedzUsuń
  82. Kosmetyki wegańskie to bardzo dobre posunięcie, a domowe to już zwłaszcza.

    OdpowiedzUsuń
  83. Naturalne suplementy jak i kosmetyki to podstawa, nie ma co się truć chemią.

    OdpowiedzUsuń
  84. Jeżeli chodzi o mnie to nigdy nie stosowałem innych suplementów niż naturalne.

    OdpowiedzUsuń
  85. Ja również używałem tylko naturalnych kosmetyków.

    OdpowiedzUsuń
  86. Anonimowy09:47


    dokładnie, również według mnie - najlepszą wróżką w Polsce jest Alicja.
    wróżbę online można zamówić szybko i bezpiecznie na stronie wróżka online Wróżbę otrzymujemy do 60 - 90 minut na email. Wykonuje. również oczyszczanie energetyczne i rytuały miłosne na naprawę związku lub powrót osoby na której nam zależy. Ja zawsze zamawiam na stronie http://wrozkaalicja.pl

    OdpowiedzUsuń
  87. Tworzenie kosmetyków w domu to nie jest też zły pomysł na biznes, można je potem na większą skalę produkować i sprzedawać. Wiele osób szuka i stawia na rozwiązania eko dlatego z rynkiem zbytu nie powinno być problemów.

    OdpowiedzUsuń
  88. Jestem również fanem kosmetyków domowych, innych nie toleruję.

    OdpowiedzUsuń
  89. Super, oby tak dalej!

    OdpowiedzUsuń
  90. Ja również używam tylko domowych kosmetyków i takie sprawdzają mi się najbardziej. Na niektóre syntetyczne mam uczulenia, a przy domowych nie mam tego problemu.

    OdpowiedzUsuń
  91. Kosmetyki naturalne to coś co się ceni w dzisiejszych czasach. Są bardzo dobre dla osób, które mają problemy z cerą.

    OdpowiedzUsuń
  92. Warto samemu robić w domu kosmetyki, tyle co mogę to próbuję

    OdpowiedzUsuń
  93. Domowe kosmetyki to coś co uwielbiam!

    OdpowiedzUsuń

  94. Domowe kosmetyki to nie tylko sposób na naturalne piękno, ale także wyraz troski o swoje ciało w harmonii z naturą. Uwielbiam eksperymentować z prostymi składnikami dostępnymi w kuchni, tworząc maseczki, peelingi czy balsamy, które nie tylko pielęgnują skórę, ale także dają poczucie kontroli nad tym, co nakładamy na siebie.

    OdpowiedzUsuń
  95. Wow, ten tekst mnie zachwycił! Autor świetnie się wyraża i porusza istotne kwestie. Zdecydowanie będę śledził nowości na tym blogu. Pozdrawiam za inspirację!

    OdpowiedzUsuń
  96. Autor nie tylko doskonale operuje językiem, ale również z powodzeniem podejmuje istotne tematy. Jego wyjątkowy sposób wyrażania myśli nadaje tekście głębię i przyciąga uwagę czytelnika. To z pewnością nie tylko doświadczony twórca, ale również myśliciel, który umiejętnie przykuwa uwagę czytających, poruszając kwestie istotne dla społeczeństwa czy jednostki. Jestem pełen/pelna podziwu dla jego zdolności literackich oraz umiejętności analizy i refleksji.

    OdpowiedzUsuń
  97. Zafascynowała mnie prostota przedstawienia tematu – autor zrezygnował z nadmiernego skomplikowania, co z pewnością przyczyniło się do wyjątkowego komfortu podczas czytania.

    OdpowiedzUsuń
  98. Wow, tekst ten zrobił na mnie ogromne wrażenie! Autor doskonale posługuje się językiem i porusza bardzo istotne kwestie. Zdecydowanie zamierzam śledzić nowości na tym blogu. Pozdrawiam za tę inspirację! Sama jestem przekonana, że warto czerpać z takich treści, które nie tylko dostarczają wiedzy, ale również inspirują do refleksji i działania. Cieszę się, że podzielasz moje podejście!

    OdpowiedzUsuń
  99. Anonimowy12:37

    Golarka do włosów: Precyzyjne i niezawodne, golarki z falelokikoki.pl są niezbędne do tworzenia czystych i równych linii cięcia. Ich zaawansowana technologia zapewnia bezpieczne i komfortowe użytkowanie, co czyni je idealnym wyborem dla każdego, kto ceni sobie profesjonalną jakość strzyżenia.




    OdpowiedzUsuń

  100. Preferuję kosmetyki domowej produkcji, nie przepadam za tymi komercyjnymi. Uwielbiam eksperymentować z naturalnymi składnikami i tworzyć własne mieszanki, które doskonale odpowiadają moim potrzebom pielęgnacyjnym. Dodatkowo, tworzenie własnych kosmetyków daje mi satysfakcję z tego, że wiem dokładnie, co nakładam na swoją skórę, i pozwala mi być bardziej świadomym konsumentem.

    OdpowiedzUsuń
  101. Interesujący wpis. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  102. Naturalne suplementy jak i kosmetyki to podstawa, nie ma co się truć chemią. Zgadzam się, że naturalne produkty mogą być korzystne dla zdrowia i skóry, ponieważ zawierają składniki pochodzenia roślinnego, które są dobrze tolerowane przez organizm. Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie substancje chemiczne są szkodliwe - wiele z nich jest używanych w kosmetykach i suplementach ze względu na swoje korzystne właściwości. Ważne jest, aby dokładnie czytać etykiety i wybierać produkty, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom i preferencjom.

    OdpowiedzUsuń
  103. Interesujący wpis, ciekawe spostrzeżenia. Pozdrawiam i dziękuję za wartościową treść!

    OdpowiedzUsuń
  104. Naturalne suplementy i kosmetyki stanowią podstawę zdrowego trybu życia, dlatego warto unikać produktów zawierających sztuczne substancje chemiczne. Korzystanie z naturalnych składników może wspomóc utrzymanie równowagi organizmu i zdrowia skóry, co przekłada się na długoterminowe korzyści dla naszego ciała.

    OdpowiedzUsuń
  105. Bardzo cenię sobie naturalne kosmetyki ze względu na ich łagodne składy i korzystny wpływ na skórę. Ich organiczne składniki i pozbawione szkodliwych substancji formuły dają mi pewność, że dbam o swoje ciało w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

    OdpowiedzUsuń