niedziela, 25 września 2016

4 przepisy na maseczki do twarzy, które obecnie uwielbiam :D



Hej :)
Kolejna porcja przepisów dla Was :D Tym razem robimy maseczki do twarzy.
Było kilka próśb o maseczki w płachcie, ale postanowiłam, że dzisiaj zobaczycie te, których ostatnio używam najczęściej i chyba pora przypomnieć Wam moją niegasnącą miłość do glinek ;)

Przepisy nie zostały opracowane z myślą, o konkretnym rodzaju cery, ale o specyficznych jej potrzebach. Mamy coś oczyszczającego, coś ujędrniającego, coś łagodzącego i coś nawilżającego :) W sam raz dla każdego ;)

Jeśli chcecie, by Wasze maseczki ładnie pachniały - śmiało dodajcie max 3 krople olejku eterycznego do każdej z nich. Ja się dziś od tego wstrzymuję :)

Plus, żeby nie było znowu marudzenia, że ktoś czegoś jakimś cudem nie może odmierzyć albo, że przepis jest zbyt trudny - dzisiaj wszystko leci na łyżeczki i krople :) Trzeba tylko wrzucić do jednego naczynka i wymieszać - prościej już się nie da :D No, chyba, że kupicie gotową w sklepie ;)

Maseczka ujędrniająca:
- algi laminaria 1 łyżeczka - moga być algi fucus albo spirulina, ja akurat kończe pudełeczko laminarii ;)
- hydrolat lipowy 1 łyżeczka - możecie śmiało zastąpić go hydrolatem z kocanki, mięty lub bławatka
- sok z aloesu 1 łyżeczka - jeśli macie uczulenie na aloes polecam tu dodać albo więcej hydrolatu, albo łyżeczkę żelu hialuronowego :)
- ekstrakt z zielonej herbaty 3 krople - ostatecznie można zastąpić go ekstraktem w proszku, ale wtedy musicie już odmierzyć 0,15 g.
- ekstrakt z maliny 2 krople - może być też ekstrakt z jabłka lub z truskawki, jeśli takim dysponujecie.

Maseczka najlepiej sprawdzi się, jeśli Wasza cera jest poszarzała, brakuje jej nawilżenia i macie ochotę, by była lepiej napięta. To nie jest kosmetyk przeciwzmarszczkowy, więc spokojnie mogą go używać i dziewczyny i dojrzałe kobiety :) Nie patrzymy na wiek, tylko na to, czego akurat nasza cera potrzebuje.

Maseczka powinna być zużyta od razu przygotowaniu. Ewentualnie możecie włożyć ją do lodówki przykrytą folią spożywczą i użyć następnego dnia.

Sposób użycia: Maseczkę nałożyć na twarz i szyję omijając okolice oczu. Pozostawić na twarzy przez 10-15 minut, zmyć letnią wodą. Można do zmywania wykorzystać gąbkę lub ściereczkę.
Maskę można stosować tak często, jak to potrzebne.

Maseczka oczyszczająca:
- glinka zielona 1,5 łyżeczki - może być też glinka żółta, ale ja w tej recepturze wolę zdecydowanie zieloną.
- żel aloesowy 2 łyżeczki - możecie zastąpić żelem hialuronowym, albo dodać hydrolatu z czystka, mięty lub oczaru. To dość mocno zmieni konsystencję maseczki i wpłynie zasadniczo na łagodzenie zmian na skórze i wyprysków. Jeśli nie macie uczulenia na aloes - gorąco polecam jego wykorzystanie.
- gliceryna roślinna 0,5 łyżeczki - może być też zwykła gliceryna z apteki. Jeśli się boicie tego składnika, albo Wasza skóra go nie toleruje śmiało zastąpcie ją sorbitolem, żelem hialuronowym czy nawet nawilżającym hydrolatem np. z pomarańczy czy lawendy :)
- olej z awokado 0,5 łyżeczki - ja najbardziej lubię zielony :) Możecie też sięgnąć po olej makdamia albo z pestek malin.
- olej tamanu 5 kropli - nie polecam się go pozbywać z tego przepisu, ale jeśli nie chcecie go używać dodajcie chociaż olejek pichtowy lub z drzewa herbacianego.

Maseczka absolutnie nie może wyschnąć na twarzy. Możecie albo spryskiwać ją w trakcie noszenia wodą termalną czy tonikiem, albo nałożyć na wierzch maseczkę w płachcie nasączoną wodą. Mogą być np. maseczki w tabletce albo nawet zwyczajnie buzia wycięta z ręcznika papierowego :)
Maseczkę mogą stosować wszystkie osoby, które borykają się z szorstką cerą, zaskórnikami lub po prostu czują, że pora skórę oczyścić (np. po powrocie z dużego miasta ;) )

Mieszankę należy zużyć zaraz po przygotowaniu.

Sposób użycia: maseczkę nałożyć na twarz i szyję omijając okolice oczu i ust. Pozostawić na 8-10 minut i dokładnie zmyć ciepłą wodą. Ponownie - możecie sobie pomóc używając gąbeczki czy ściereczki. Po zmyciu spryskujemy cerę tonikiem i nakładamy albo maskę nawilżającą, albo mocno nawilżające serum i krem. Nie używajcie jej częściej niż raz w tygodniu, żeby nie narazić cery na podrażnienie.

Maseczka nawilżająca:
- żel aloesowy 1 łyżeczka - może być hialuronowy, ale o wysokim stężeniu lub żel z żyworódki.
- bioferment z aceroli 2 krople - dosłownie niezastąpiony :D
- ekstrakt z alg 2 krople - można zastąpić ekstraktem z ginko biloba.
- jedwab hydrolizowany 5 kropli - jeśli nie macie jedwabiu, albo skóra go źle przyjmuje sięgnijcie po ekstrakt o działaniu nawilżającym i wygładzającym, albo stary dobry NMF.

To jest moja odpowiedź dla dwóch "obozów" ;), które ostatnio proszą o produkty nawilżające: dla tych, którzy się boją oleju jak ognia i chcą wszystkiego oil free ;) i dla tych, którzy mają kłopot z dobraniem odpowiedniego oleju dla siebie, a potrzebują szybkiego nawilżenia.

Maseczka jest bardzo płynna, więc jeśli chcecie ją zagęścić można domieszać szczyptę gumy ksantanowej lub guar albo właśnie nasączyć nią maseczkę w płachcie czy tabletce.

Maseczkę należy zużyć w ciągu 3 dni od przygotowania.

Sposób użycia: maseczkę nałożyć na twarz, szyję i dekolt i pozostawić do wchłonięcia na 15-20 minut. Ewentualny nadmiar wmasować w twarz lub zdjąć wacikiem. Alternatywą jest, jak pisałam wyżej, nasączenie maseczki w płachcie tą mieszanką. Po zastosowaniu spryskujemy cerę tonikiem i, jeśli to konieczne, nakładamy krem lub olej.

Maseczka łagodząca:
- czerwona glinka 1 łyżeczka - można użyć również różowej.
- jogurt naturalny 0,5 łyżeczki - weganie mogą sięgnąć po jogurt sojowy, albo dodać hydrolat czy żel aloesowy.
- olej z rokitnika 5 kropli - może być ostatecznie olej z arniki górskiej lub róży rdzawej
- olej marula 5 kropli - tutaj wstawcie swój ulubiony olej, z którym cera się lubi :) makadamia, argan, dobra oliwa nawet będzie pasować :D
- ekstrakt z arniki 5 kropli - ja go bardzo polubiłam w tej recepturze, ale możecie sięgnąć po ekstrakt z gotu koli albo kocanki i też wyjdzie fajny kosmetyk :)
- żel hialuronowy 0,5 łyżeczki - im większy % tym lepszy ;) Możecie też dodać żel aloesowy, albo dać więcej jogurtu :)

Maseczka trzymana zbyt długo na twarzy może spowodować odbarwienie skóry na żółto! Pilnujcie zegarka!

Maseczkę należy zużyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Sposób użycia: nałożyć maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Pozostawić na 3-5 minut, nie dopuścić do wyschnięcia! Zmywać bardzo delikatnie, letnią wodą, opuszkami palców. Spryskać twarz delikatnym tonikiem, wklepać krem lub olej. Cera może być odrobinę zaróżowiona zaraz po zmyciu, ale efekt ten powinien zelżeć po około 20 minutach.

Która maseczka najbardziej się Wam podoba :)?
Buziaki!
P.

14 komentarzy:

  1. KasiaT21:03

    Może i najgłupsze pytanie zadam ale.... Tonik przy pielęgnacji twarzy z maseczką zastosować po umyciu twarzy przed maseczką czy tak jak jest napisane po zmyciu maseczki przed zastosowaniem kremu/oleju?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasia talaga21:41

    Paulinko dzięki twoim radom moja cera jest wręcz idealna dziękuje ci za ten vlog i ogólnie za wszystko ze tak sie starasz abyśmy wykorzystali to wszystko czego ty testujesz dla nas nie przypuszczam ze moja cera moze sie tak zmienić dzięki twoim przepisom i radom jeszcze raz dziękuje i czekam na następne przepisy jesteś jesteś dla mnie numer jeden pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. oczyszczająca na prezydenta! :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Mam suchą skórę i podoba mi się maseczka nawilżająca. Stan mojej cery poprawił się odkąd używam na noc serum z witaminą E od Liqpharm. Dobrej maseczki nigdy sobie nie odmówię, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Anonimowy23:15

    Super przepisy:) Ja właśnie kompletuję składniki do maseczki nawilżającej i oczyszczającej. Chyba będą dobre do mojej zapchanej cery. Muszę przejrzeć Twoje pozostałe przepisy, może coś jeszcze wpadnie mi w oko. W ogóle pierwszy raz będę robiła coś z Twoich przepisów:) A tak poza tym to Twój blog otworzył mi oczy - wcześniej myślałam, że tylko minimalna pielęgnacja jest dla mnie wskazana. Ale od kilku miesięcy (po przeprowadzce do Londynu) okazało się, że mam straszne problemy z cerą i mycie jej mydłem, a potem wklepywanie kremu, zwyczajnie jej nie wystarcza. Czas się zabrać z pielęgnację na poważnie, a z Twoimi przepisami zawsze to jakoś raźniej ;)
    Pozdrawiam!
    Magda

    OdpowiedzUsuń
  6. Anonimowy12:57

    Jakiej firmy żel aloesowy polecasz?

    OdpowiedzUsuń
  7. Paulina.... ja chciałabym zapytać gdzie kupujesz wszystkie składniki ponieważ mieszkam w anglii i mam problem ze znalezieniem wszystkiego a tak to mogłabym sobie skompletować paczuszke w Polsce i przysłać. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowy11:23

      na e-naturalne powinnaś wszystko znaleźć, często tam zamawiam i jest duży wybór

      Usuń
    2. Gdzie można kupić to wysko na maseczke

      Usuń
  8. Anonimowy09:35

    Wczoraj pierwszy raz w życiu zrobiłam maseczkę oczyszczającą i mi nie wyszła :( zamieniłam jedynie glicerynę roślinną na żel hialuronowy ale w przepisie jest podany jako zamiennik. Maseczka dobrze się połączyła ale z twarzy zaczęła zjeżdżać i nie mogłam jej rozprowadzić. Nie mam doświadczenia, który ze skladników to sprawił i jak to naprawić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  9. Każdy powinien znaleźć dla siebie, dla swojej skóry czas;) Może i kosmetyki koreańskie od https://koreabu.pl was zainteresują? Świetne produkty!

    OdpowiedzUsuń
  10. Fajnie się sprawdzają

    OdpowiedzUsuń